İthalat Hizmetlerimiz

      import-fiİthalat: Yurtdışında üretilmiş bir ürününün ülke sınırları içerisine alınmasıdır. Yurtiçindeki alıcılar belirli ithalat rejimi, gümrük ve kamibyo mevzuatına göre uygun adımları izleyerek dış alım işlemini gerçekleştirirler. İhracat işleminin tersi olmakla beraber her ikisi ülkenin dış ticaret dengesini oluştururlar.

      İthalat, ihracat işlemlerine göre daha zorlu bir süreçtir. Hiç ihracat yapmamış bir firma çok kısa bir süre içinde tüm ihracat işlemlerini tamamlayabilirken, ithalat işlemlerini tamamlaması günler bazen haftalar alabilir.

       Firmalar neden ithalat yapar: Günümüz teknolojisinin bize sunduğu imkanlar sayesinde dünyadaki tüm gelişmelerden haberdar olabiliyoruz. Bu gelişmelerin içerisinde yeni ve farklı ürünleri de takip edebiliyoruz. Ülkemizde üretilmeyen veya üretilmeyen ürünleri ithalatçı firmalar yoluyla temin edebiliyoruz. Firmalar için, gerek yurtiçinde üretilme koşullarının sağlanamaması, yüksek üretim maliyetleri,  gerekse hammaddenin yurtdışından daha uygun fiyatlara temin edilebilmesi nedeniyle ithalat cazip hale gelmektedir.

       Eğer ithalat yapmayı düşünüyorsanız,daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız size aşağıda sunduğumuz hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.  

İthalat Hizmetlerimiz 

  • Firmanız için gerekli ürün ve ürün gruplarının araştırılması
  • İmalatçı ve ihracatçıların bulunması
  • Gerekli yazışmaların yapılması ve takibi
  • İthal edilecek ürünün prosedürlerinin araştırılması
  • Toplam ithalat maliyetlerinin araştırılması
  • Nakliye firması, gümrük müşaviri ve banka seçiminde destek